Володимир Шевчук

shevВолодимир Шевчук — уродженець с.Зелений Гай на Заліщанщині.

1955 року Володимир Шевчук приїхав до Косова і вступив на навчання в Косівське училище прикладного та декоративного мистецтва. Через п`ять років він успішно закінчив навчання у цьому закладі, отримавши диплом з відзнакою. Як молодий спеціаліст працював у творчій групі Косівської фабрики «Гуцульщина».

Через деякий час вступив на навчання до Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, який закінчив в 1968 році. Згодом Володимир Шевчук повертається до Косова на фабрику » Гуцульщина», де працював спочатку старшим, а потім головним художником. Впродовж 20 років очолював творчу групу виробничо — художнього об`єднання «Гуцульщина».

За період роботи в об`єднанні В.Шевчук був автором багатьох нових зразків для серійного та масового виробництва. Творчі роботи провідних майстрів «Гуцульщини» представляли національне мистецтво на виставках у Канаді, Англії та США. Не раз удостоювалися почесних нагород творчі роботи В.О.Шевчука.

Окремі роботи є власністю автора, а деякі зберігаються в Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, а також у столичних музеях. Серед кращих робіт В.Шевчука можна назвати декоративне панно «Моя полонина», свічник «Трійця», портрет В.Стефаника, таріль » Реве та стогне Дніпр широкий» та багато інших.

Одне з важливих місць у творчій практиці В.Шевчука займає інтер`єрне оформлення. На особливу увагу заслуговує інтер`єр музично — драматичного театру ім. І.Франка в м. Івано-Франківську.

За вагомий внесок в оформлення цього інтер`єру Володимир Шевчук удостоєний високої нагороди — Державної премії України ім. Т.Шевченка. З 1989 року він працював викладачем рисунку і живопису в Косівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва ім. В. Касіяна.

Помер Володимир Шевчук 18 вересня 2009 року.

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.