Про проведення Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги 2006 року в Заліщицькій ЦБС

Під час весняних канікул в бібліотеках району проведено традиційне свято Книги під девізом «Завжди була і буде вічно дитина з книжкою в руці».

Цикл заходів Тижня присвятили темі «Письменники України-ювіляри року». Популяризували творчість письменників-ювілярів року. До135-ти річчя Марійки Підгірянки проведено літературні години, години поезії: » Несміливе дитя Підгір»я» ( у бібліотеках-філіях сіл Зозулинці, Поділля-2, Товсте, Свершківці, Устечко, Щитівці, Нагіряни, районна бібліотека для дітей. 135-ти річчю Лесі Українки присвятили години події «Мрії зламане крило» у Мишківській, Ставецькій, Устечківській бібліотеках-філіях.

Ряд заходів було присвячено творчості Т.Г.Шевченка: літературний вечір: «Вічне, невмируще слово Кобзаря»(бібліотека с. Мишків), «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» (Синьків), літературна година: » Народився, щоб осяяти Україну» (Дзвиняч), літературно-мистецька година: «Поезія Шевченка — то музика народної душі» (с.Поділля).

Визначне місце у роботі бібліотек під час Тижня було відведено популяризації творчості нашого земляка, письменника, журналістаП. І. Ковальчука (до 75-річчя від дня народження). Для читачів-дітей проведено літературні години, години-спогади, літературні екскурси: «Ви залишили пам`ять поміж нас…», «Сонцелюб повічно над Дністром». У Шипівецькій,Дзвиняцькій сільських-філіях, районній бібліотеці для дітей).

2006 рік оголошено в Україні Роком захисту прав дитини. Під час Тижня бібліотекарі району популяризували серед користувачів «Конвенцію ООН про права дитини», «Декларацію прав дитини» через годину спілкування «Право в нашому житті» (районна бібліотека для дітей), виставку-дискусію «Підліток і закон» (Устечко), «Подумай! Зупинись!» (юнацький абонемент районної бібліотеки).

Під час проведення Тижня організовувались заходи пам»яті про трагічну дату — 20 річчя аварії на ЧАЕС. Цій сумній події було присвячено годинипам»яті, інформаційні години, вечори — спогади «Гіркий полин Чорнобиля» (бібліотека-філія с.Устечко), «Великий тягар Чорнобильського неба» (с.Винятинці), «Чорнобиль — біль наш,біль одвічний» (Дзвиняч).

З метою популяризації екологічних знань організовувались заходи з актуальної теми: «Людина і природа».

У бібліотечних установах проведено свята-зустріч весни: «Прозорі зовсім ще ліси, неначе пухом зеленіють»(с. Свершківці), відверта розмова «Природо, що тобі болить?» (с.Угриньківці), година поезії : «Краса довкілля і поетичне слово» (с.Синьків).

Для найменших користувачів книжкових багатств організовувались творчі конкурси, експрес-подорожі, мандрівки у казку, літературні мандрівки, посвяти у читачі «Юний казкар», «Книга — дивовижний сад, будинок життя та мудрості», » Я відкриваю книгу, яка щаслива мить», «Добра казка чародійка», «Країна книги, якої немає на карті», «Казкова країна Мудрої книги», «Компас у книжковому морі» у Хмелівській, Берестецькій бібліотеках-філіях та районній бібліотеці для дітей, Товстенській, Свершківській, Слобідській, Щитівецькій бібліотеках-філіях.

Під час Тижня книги бібліотекарі району прилучали дітей і молодь до невичерпних джерел знань, проводили опитування індивідуальні та групові бесіди про прочитані книги, записували відгуки щирого та радісного спілкування.

Заходи організовувались у всіх книгозбірнях району і були спрямовані на те,щоб прищепити любов до книги дітям,залучити їх до бібліотек, щоб стали вони осередками щирого та радісного спілкування, справжніми храмами книг, в яких кожний користувач відчув себе бажаним гостем.

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.