Перший лауреат премії імені Осипа Маковея.

Традиційними в нашому краї є урочини вшанування пам’яті Осипа Степановича Маковея — письменника, громадського діяча, публіциста, педагога.

23 серпня, в 141-річницю від дня народження письменника, біля пам’ятника О. С. Маковею у м. Заліщиках проведено урочини — літературну годину «Живий у слові». Знаменно, що з цієї нагоди до нас завітали гості з Києва — Роман Кухарук — керівник Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум», Олексій Усачов — керівник корпорації «Український клуб», Микола Горбаль — письменник, лауреат премії імені Василя Стуса, громадсько — політичний діяч, Іван Бандурка — голова обласної організації «Літературний форум».

Ведуча урочистого зібрання — директор ЦБС Ольга Тракало запросила до вітального слова міського голову Володимира Бенев’ята, який започаткував словославень пам’яті О. С. Маковея у нашому місті. Керівники Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум» та «Українського клубу» Роман Кухарук і Олексій Усачов повідомили про проведений у червні цього року конкурс на кращий прозовий рукопис про О. С. Маковея і оголосили ім’я переможця і лауреата премії ім. О. Маковея.

Першим володарем іменної премії став Ярослав Хороший, студент Тернопільського економічного університету, уродженець Вінниччини, який звернувся із вдячним словом до присутніх.

Письменник Микола Горбаль у своєму виступі відзначив, що споруджені у місті пам’ятники видатним особистостям, проведені літературно — мистецькі заходи свідчать про високий інтелект, рівень культури містечка та його жителів і подякував за це усім, хто причетний до цієї важливої справи. Педагог Мирослава Ковальчук — Мединська поділилась власними думками — спогадами про вшанування пам’яті О. Маковея в її родині, запросила усіх присутніх ознайомитись із виданим авторським буклетом про письменника, який є у фондах усіх бібліотек району.

Поезії Осипа Маковея «Згода», «Послухай мій милий» читали Мар’яна Тишківська та Олена Бабій.

До підніжжя пам’ятника та на могилу О. Маковея в той день лягли квіти — шани від керівників районної державної адміністрації, міської ради, Всеукраїнської творчої спілки «Літературний форум», громадськості міста.

Опісля у літературній вітальні центральної районної бібліотеки відбулась зустріч гостей і місцевих творчих людей, яку започаткували «Маршем Заліщицької молоді» на слова і музику О. Маковея. Пісня — гімн прозвучала у виконанні юної співачки Ольги Юрійчук (педагог Олександра Іліщук).

Звучали поезії місцевих авторів — Михайла Вершигори, Мирослави Ковальчук, Наталії Царук, літературознавче слово дружини письменника Петра Ковальчука — Ірини Ковальчук.

Про літературознавчі, видавничі справи розповіли керівники правління Всеукраїнської спілки «Літфорум» Роман Кухарук, Олексій Усачов, голова обласної організації Іван Бандурка.

Пропозиції про творчі задуми на майбутнє, про організацію літературно — мистецьких заходів у місті висловили міський голова В. С. Бенев’ят, місцеві поети Олег Вістовський і Петро Мельник, прозаїк Левко Тишківський.

«Літературний форум» про подію

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.