Осип Маковей

makovey
Пам»ятник письменнику Осипу Маковею у Заліщиках

Осип Маковей (1867 — 1925) — видатний український письменник — демократ, тривалий час жив у Заліщиках, де працював директором учительської семінарії (1913 — 1925рр).

В історію української культури Маковей увійшов не тільки як поет і прозаїк. Він відомий також як вдумливий літературний критик, блискучий публіцист, автор цілого ряду історико — літературних праць, перекладів. Його перу належать сатиричні новели, оповідання, збірка нарисів «Кроваве поле», поема «Ревун», історична повість «Ярошенко» та інші.

Помер Маковей у Заліщиках, де похоронений на міському кладовищі. Пам’ять про Осипа Маковея — видатного письменника — реаліста, демократа й людинолюбця — живе і довго житиме в народі, якому він служив. На будинку готелю «Старі Заліщики», де в 1913-1925 роках жив і працював О. Маковей, у 1987році встановлено меморіальну дошку із барельєфом письменника.

У місті Заліщиках над Дністром, яке дуже любив і оспівував у своїх талановитих творах О. Маковей, йому в 1957р. споруджено пам’ятник (за проектом скульптора Д. Крвавича)

makovey_bar
Барельєф Осипу Маковею

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.