На варті миру Української держави

15356618_1754709031520526_8285703896665641476_n

Урочини з нагоди відзначення  25-річниці Збройних сил України відбулись у  бібліотечній вітальні «Літературні зустрічі» Заліщицької  центральної районної бібліотеки.
Директор ЦБС Ольга Тракало, ведуча заходу розповіла  про  День Збройних сил України, який святкуємо  від 1993 року щорічно 6 грудня – в день прийняття  в 1991 році  Закону України «Про Збройні сили України».
Незважаючи  на досить невелику  офіційну  історію  українського війська,  справжній вік  Української держави сягає кількох століть,  а її бойові традиції  формувалися  у важких  кривавих війнах  і конфліктах ще від  Київської Русі.
І сьогодні  солдати та офіцери  Збройних сил України  гідно продовжують  традиції своїх дідів і батьків.  Доля нашої державності,  мир у руках вірних синів і дочок України,  які тепер демонструють  надзвичайні  силу, героїзм і патріотизм у  двобої  з ворогом-агресором.
Запрошений до слова  районний  військовий комісар,  майор Іван Михайлецький  привітав усіх  зі святом, закликав вшанувати пам’ять полеглих воїнів-захисників   суверенітету  і незалежності України хвилиною мовчання і вручив  нагороди  воїнам-краянам.
Ордена  «За мужність ІІІ ступенів» удостоєний  Іван Савкович Вівчар, а відзнаки  начальника  Генерального штабу, Головнокомандувача  Збройних сил України – нагрудний  знак «Учасник АТО» отримали в той день:
Василь Ходань, Андрій Степовий, Петро Радевич, Олександер Ланг, Анатолій  Курилюк, Анатолій Карпець, Анатолій Цяпа, Петро Бичковський, Василь Витрикуш і Василь Герлевич.
Зі щирими  вітаннями до присутніх у залі мужніх  захисників  у День Збройних сил України  також звернулись Роман Краснюк, перший заступник голови Заліщицької РДА та Михайло Бандрівчак, заступник  міського голови Заліщик.

15350643_1754708981520531_510484677509584109_n
Нечувані приклади героїзму демонструють  наші воїни. Нажаль  не обходиться без втрат  мужніх синів і дочок України.  Згадуймо їх поіменно!  Творімо молитви на їх честь, лікуймо своїми співпереживаннями  їх зболені серця і душі їх  рідних, батьків, дітей, матерів.
Подячну молитву  на честь українських воїнів  провів  отець Іван Сендзюк, парох церкви  Покрови Пресвятої Богородиці, УГКЦ міста Заліщик.  А Олександра Іліщук, запаливши символічну свічу  пам’яті, виконала пісню з однойменною назвою «Запалю свічу».

15380438_1754709311520498_2815861045795436808_n
Впродовж  цієї зустрічі в бібліотеці  демонструвались  кадри  документальних фільмів,  що закарбували  в історію  образи  самовідданих патріотів,  які на фронтах і в тилу виборюють нам   право  жити  у самодостатній  європейській державі.
В останні  роки з’являється багато віршів і пісень про  героїчні і трагічні події, що відбуваються на нашій рідній землі. Бібліотекарі організували тематичну викладку   друкованих джерел.
У виконанні юних  читців  районного будинку дитячої та юнацької творчості  Лілії Жирнової та Інни Манилик звучала  поетична  присвята  Леоніда Вигнанського «Війна»,  а Марта Желізняк, студентка агроколеджу  ім.Є.Храпливого  заспівала пісню  «А мати жде».
Петро і Павло Качан  – учасники АТО, автори пісні «Вбережу», яка  прозвучала  у виконанні  дитячого ансамблю «Барви».
Пісню  «В Іловайськім котлі»  місцевий композитор  і музикант, волонтер  Ігор Федірко  створив  на слова  Наталії Слободянюк, і звучала вона  в його виконанні. Дует РБНТ  у складі  Микола Когута та Сергія Костюка подарував пісню «Українська родина».
На завершення усі учасники   урочин виконали  Державний Гімн України.

 

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.