Михайло Гайворонський

Михайло Гайворонський — композитор і поет, диригент і педагог, музично — громадський діяч і критик, уродженець Заліщик (псевдонім Орест Тин). Після закінчення учительської семінарії вчився у Вищому музичному інституті ім.. Лисенка у Львові. Після першої світової війни був викладачем у цьому навчальному закладі.

gajvor
Пам`ятник Михайлу Гайворонському

 У 1914р. М. Гайворонський вступив до Українських Січових Стрільців, брав участь у карпатських боях. Згодом підхорунжий Гайворонський керує військовим оркестром, стає головним капельмейстером війська, автор понад двох десятків стрілецьких пісень. Гайворонський свої мелодії творив під враженням хвилі гарячих поривань, щирих синівських почуттів.

У 1920 — 1923рр. він працював викладачем Вищого музичного інституту імені М. Лисенка у Львові, був диригентом Львівського хору «Боян», керував хорами в українських театрах.

У 1923р. М. Гайворонський виїхав у США. У 1923р. видає композиції до українських пісень «Полісся», а в 1936р. опублікував працю «Наша музика в Америці». Найбільш відомі його твори: симфонічна поема «Над Чорним морем», «Героїчна поема», «Гуцульська рапсодія», рапсодія «Довбуш», «В’язанка стрілецьких пісень», марші, тріо «Коломийка», збірник п’єс для струнного оркестру, інструментальні твори камерного характеру. Написав композитор і ряд пісень на слова Т. Шевченка, а також низку творів церковної музики

Помер М. Гайворонський 11 вересня 1949р. У США, де й похоронений. Але живуть у народі його пісні, музичні твори. Іменем сурмача Війська Січового названа вулиця, споруджено пам’ятник у Заліщиках (1992р).

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.