Касперівське водоймище

Заказник створено на базі Касперівського водоймища з метою збереження унікального ландшафту Середнього Придністров`я . Загальна площа заказника — 818 гектарів. У 1963 році на річці Серет поблизу села Касперівці Заліщицького району було побудовано гідроелектростанцію. Тоді біля неї утворилося мальовниче водоймище площею понад 300 гектарів. І хоч воно створене людиною, але природа тут збереглася у своїй незайманій красі.

У заказнику гармонійно поєднуються геологічні, палеонтологічні, гідрологічні та краєзнавчі об`єкти природи. По відслоненнях гірських порід на схилах водоймища можна «прочитати» історію геологічної будови Землі — від силурійських до сучасних відкладів. Тут збереглися сліди наступів і відступів стародавніх морів. Людині, яка вперше завітала сюди, здається, що вона опинилася в царстві дикої природи. Але найбільше диво заказника — рідкісна степова рослинність, що буяє на майже голих скелях.

На території Касперівського заказника, як ніде в інших заповідних місцях, збереження геологічних і ботанічних пам`яток природи може поєднуватися з водним і пішохідним туризмом.

Туристична база «Росинка» Українського товариства рибалок і мисливців розташована на території Касперівського водоймища на відстані 15 км від Заліщик.

Адреса: с. Касперівці, тел. 2 -53 — 47.

База діє постійно, надаючи можливості бажаючим відпочити на лоні природи на березі річки Серет. Тут є будинки для проживання на 100 ліжко- місць. На базі є пункт прокату плавальних засобів (човни, катамарани), водяна гірка. Визначені місця для любителів риболовлі.

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.