Україна : тривожні сторінки сучасної історії

Митці, журналісти та свідки подій   видають документальні твори, художні романи, збірки оповідань та віршів про українсько-російське протистояння.
Фонди бібліотек  поступово наповнуються новими виданнями.
У Заліщицькій  бібліотеці є такі видання:

45642_69578_dЗабужко, О. «І знов я  влізаю в танк…» Вибрані тексти 2012-2016: Статті, есе, інтерв’ю, спогади./О.Забужко –Київ:Комора, 2016.
Нова збірка  актуальної публіцистики про  химери «поневоленого розуму» та про  нові маски й форми,  яких набуває  в епоху  мас-медіа давня  війна, про пошук героїв,  про знакові постаті  й тексти,  а зрештою  про те,  як гідність і спротив нав’язаним  правилам гри  дають  нову надію Європейській цивілізації.  Це ексклюзивний  репортаж із гарячих точок інформаційного  фронту,  де триває  боротьба із  забуттям  і байдужістю,  які мало  не коштували нам держави.

indexТрофимович, В. Любов на лінії вогню. /В.Трофимович– Харків: Фоліо, 2016.
Автор книги – в минулому редактор глянцевого журналу, доглянута шатенка  з ідеальною фігурою і не менш ідеальним гардеробом та пафосним ім’ям – Васіліса.  Такою її знали в 2013 році. Симпатична  мила дівчина. Яка через рік стала тим ланцюжком, що поєднував світ цивільний і світ війни. Все почалось з Майдану, з першої її фотографії «Площа Героїв Майдану», котру Васіліса опублікувала у Фейсбуці, яка облетіла весь світ і за котру її звільнили з роботи. А далі після роздумів був «Донбас», війна і чарівна блондинка в камуфляжі – сильна, жорстка і безкомпромісна – прес-офіцер батальйону «Донбас», «Дніпро- 1». З цією жінкою журналісти не боялися їхати в зону АТО.
У кожному оповіданні книжки «Любов на лінії вогню» — читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої країни.  У збірці   замальовок  Васіліси Трофимович,  чарівної дівчини зі сталевим характером бійця сплелися реальні події, документи, факти і справжні почуття. Почуття   на лінії  вогню,  які увібрали, і високу любов, і зраду,  і розпач, і тугу за загиблим щастям.

indexШкляр, В. Чорне сонце./В.Шкляр – Харків: Книжковий клуб, 2015.
Ще одна книга про війну авторства лауреата Шевченківської премії Василя Шкляра розповідає про протистояння на сході України очима бійця батальйону «Азов». Книга —  збірка творів “Чорне Сонце”, “Танець під чортову дудку”, “Крук – птаха нетутешня”, “Останній шанс Захара Скоробагатька”, “Високі гори у Ялті”, “Цілком таємні історії”. Всі вони були написані протягом 2014-2015 років. Через свідомість 28-річного солдата “Азову”  Шкляр розповідає про інших бійців, їхнє життя, побут та героїчні вчинки під час боїв. Автор детально характеризує кожного воїна, показуючи життєвий шлях людей, які погодилися добровільно піти на війну. Не обійшлося без інтриги: що станеться зі «скіфською бабою», яка потрапила у зону бойових дій, читач дізнається лише у фіналі.

indexТкач В. І.  Війна і міф.  «Велика  українська стіна»./В.І.Ткач – Чернівці: Букрек, 2016
Автор розповідає про сучасні процеси в Україні з історичної  точки зору, аналізуючи при цьому глобальний контекст  подій,  в яких опинилась Україна. Підзаголовок  книги –  «Велика українська стіна» – підкреслює значимість періоду,  в якому  перебуває країна,  це час  її  цивілізаційного вибору. Яким буде цей вибір,  від цього залежить  життя  майбутніх поколінь  українців.

978-617-7023-44-8Кульчицький С., Якубова Л. Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини./С.Кульчицький, Л.Якубова ‒  К.: Кліо, 2016. ‒ 720 с.
На тлі поворотних етапів політичної, соціально-економічної та етнокультурної історії нового й новітнього часу у книзі реконструйовано обставини колонізації Донеччини і Луганщини, участь окремих етнічних груп у господарському освоєнні регіону, процеси етнокультурної взаємодії та суперечності,   Досліджуються  міжнаціональні взаємини та інтеграції регіональної ідентичності в загальнонаціональний та загальнодержавний контекст.

2016doc-ocupationРосійська окупація і деокупація України: історія, сучасні загрози та виклики сьогодення:

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 2016 р.) / Упор. П. Гай-Нижник. – К.: МП Леся, 2016. – 352 с.

Автори статей у збірнику виклали власний погляд на історичні витоки та паралелі російської агресії проти України, дали наукову оцінку Російській Федерації як державі-агресору та спонсору міжнародного тероризму, а також сучасні виклики та шляхи зміцнення системи національної безпеки України.

indexХерпен Марсель Х. Ван. Війни Путіна.  Чечня. Грузія. Україна. Незасвоєні уроки минулого./Марсель Х. Ван Херпен –Харків: Віват, 2016.
Книжка «Війни Путіна» – це глибокий аналіз воєнних  подій  у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд  людини, яка  не беручи участі  у війнах,   систематизує факти,  що вразили світ,  оцінює їх  з позиції  міжнародного права і  шукає вихід із пануючого  беззаконня.  Які засоби,  у тому  числі заборонені міжнародними документами,  використовує  російський президент,  щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарії, на жаль, повторюються вже  не вперше. Але хто заважає нам,  озброївшись  знаннями,  дати відсіч  і захистити себе? Адже  на кону не просто цілісність  країни, на кону –  її  існування.  Темою цієї книжки є  непереборне прагнення  Росії до  відновлення  статусу імперії. А також оцінка наслідків  російської агресії, спрямованої проти  незалежності та геополітичного положення України.  Про помилки Європейського Союзу та США в оцінці  дій  Росії та  неправильну  стратегію  поведінки  щодо Путіна. Ця книга вже стала  світовим  бестселером.

 

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.