Сценарій проведення зустрічі-діалогу «Суверенна Україна: уроки історії і реалії сьогодення»

Оформлення:

книжкова виставка «Соборність рідної землі – основа нації й держави». Ліворуч – Державний Прапор України, образ святої родини.

Озвучення залу, діапроектор, екран.

Вступне слово ведучої – директора ЦБС  Ольги Тракало

Високодостойні, всечесні отці, шановні гості нашого міста і жителі Заліщик, шановний народний депутате і керівники влади нашого району і міста, дорогі учасники національно- визвольного руху, учасники АТО і волонтери, низький уклін вам матері Героїв-сучасників.

Нашу сьогоднішню зустріч-діалог ми присвячуємо Дню соборності України – важливій даті в українській історії, святові, що відзначається щороку в день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки та Західно- Української Народної Республіки, що відбулось 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Прикметно, що День соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, душевної радості кожного із нас і всіх  людей доброї волі від того, що переживаємо чудо великого оновлення з вірою в таїну Спасіння.

І сьогоднішню зустріч розпочинаємо Молитвою за Україну – за мир і єдність.

Прошу всечесних отців, парохів заліщицьких храмів УГКЦ і автокефальної православної церкви організувати нас на спільну Молитву.

(спільна Молитва)

Вед. З приємністю повідомляю імена наших гостей, які прибули на цю зустріч – це представники Бориспільського району Київської області – Любов Василівна Прядко, заступник директора Гнідинської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Петра Яцика і одинадцятикласники цієї школи – Тарас Тригуба та Олександр Галатенко.

У цій залі присутні сільський голова Блищанецької сільської ради Яніцький Василь Йосипович, директор Блищанецької ЗОШ I-II ступенів Возняк Сергій Олексійович і сільський бібліотекар Блищанки Бурдейна Ольга Зеновіївна.

У нашому задумі провести цю зустріч у формі діалогу поколінь. Тому запрошую до слова про важливу історичну подію – День Соборності України учня Заліщицької державної гімназії ім. братів Гнатюків Андрія Сендзюка

(Історична довідка, яку робить учень, супроводжується показом слайдів)

Вед. Ми щиро дякуємо Андрієві за підготовлений змістовний виступ і, безперечно, радіємо, що наша молодь добре знає про важливі події в історії України.

До нашого діалогу долучається Олена Сорока, викладач Заліщицького ПТУ, в авторському виконання якої послухаємо пісню «Я – Україна», на слова і музику Олени Антонівни.

(Звучить пісня  «Я – Україна»)

Вед. У ці дні усі ми переконуємось в тому, якою важливою є споконвічна мрія українського народу про незалежну, соборну, національну державу – Україну.

Пам’ятаймо, якою ціною відстоюють це прагнення і волевиявлення покоління українства.

Пісня «Герої не вмирають», на вірші Ю. Михайленка, муз. О. Ступака звучить сьогодні у виконанні Мар’яни Остяк, студентки Заліщицького агроколеджу ім. Євгена Храпливого.

(Звучить пісні «Герої не вмирають»)

Вед. Запрошуємо до слова наших гостей із села Гнідин Київської області

(у їхній програмі художні номери:

Після оголошеної хвилини мовчання – пісня «Запалю свічу», у виконанні Олександри Ілліщук, керівника гуртків Заліщицького РБДЮТ)

(Л. В. Прядко вручає коровай голові Заліщицької РДА)

(Подячне слово учасникам заходу виголошує Б. І. Шипітка)

Вед. І знову  авторська пісня «Україна-єдина» у виконанні Олени Сороки

(Звучить пісня)

Вед. У пам’яті народу назавжди залишилася живою подія 22 січня 1919 року, на її честь Народний Рух України організував у 1990 році живий ланцюг від Львова до Києва, який окрилив і надихнув українців. У тому єднанні були і представники з нашого району.

До діалогу з коротким спогадом долучається Володимир Кулачковський та Іван Кривко – голова спілки політичних в’язнів і репресованих.

(Виступ В. Кулачковського та І. Кривка)

Вед. Мир – це любов, мир – це бажання двох сторін. Миром не треба торгувати, мир треба творити. Суть цього великого слова – МИР ми прагнемо зрозуміти у ці тривожні роки для України, як і вберегтися від смерті, каліцтва і душевних поневірянь, які приніс нам нинішній агресор, організувавши війну на Сході України.

Незалежність, соборність, державність України гідно відстоюють її вірні сини і дочки, повернення яких чекає Україна, і всі українські родини з нетерпінням.

Пісня «А мати жде», на слова А. Біцерської, музику Родька звучить у виконанні Марти Желізняк, студентки Заліщицького агроколеджу ім.. Є. Храпливого

(Звучить пісня «А мати жде»)

Вед. До діалогу долучається Степан Навольський – голова районної  Спілки учасників АТО і братства ОУН-УПА і голова Громадської ради бібліотек району.

(Виступ С. М. Навольського)

«Над землею туман» виконують дует РБДЮТ у складі Романа Мельника і Тетяни Богуцької

Вед. Тож гуртуймося у своїх прагненнях, щоб якнайшвидше запанував мир в Україні.

Послухаймо пісню «Українська родина» у виконанні Миколи Когута – соліста РБНТ

(Звучить пісня «Українська родина»)

Вед. Завершити цю зустріч пропоную спільним виконанням Державного Гімну України, а опісля ми підемо разом до пам’ятника Борцям за волю України і до Стелли Героям Небесної Сотні для покладання квітів і запалення свіч.

(Звучить Гімн України)

 

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.