Поезія – в долонях Оксани Дяків

І якщо поміняти щось
У житті цьому ти захочеш,
Розпочни із себе самого,
Щоб сміливо дивитись ув очі.
Оксана Дяків

250px-Дяків_Оксана_Іванівна_-_українська_поетеса,_письменниця,_журналіст,_редактор

Оксана Іванівна Дяків  (літературний псевдонім Оксана Михайлюк) — українська поетеса, письменниця, журналіст, редактор Заліщицької районної газети «Колос», член НСЖУ (Національна спілка журналістів України) (2003), член Наукового товариства ім. Шевченка (2016).

Народилася  10 березня 1969 року в м. Чортків Тернопільської області. Оксана Дяків закінчила Чортківське педагогічне училище (1988), філологічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (1995).

Від 1988 року — освітянин у навчальних закладах Заліщицького району. Працювала у Берестецькій початковій школі, Заліщицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2, пізніше — викладачем філії Київського інституту міжнародної економіки та підприємництва, Локального центру дистанційного навчання (ЛЦДН) (Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна») та Заліщицького вищого професійного училища.

У 1995—2001 роках працювала заступником начальника-начальником відділу з продажу послуг «Телекомсервіс» Заліщицького ЦЕЗ № 16 Чортківського центру № 7 ВАТ «Укртелеком».

Від 2001 року — редактор Заліщицької районної газети «Колос».

Зачарування словом

ScanImage00145Дяків, О. Гармонія протилежності: поезії/ О. Дяків. – Чернівці: ДрукАрт, 2012. – 64 с.

До поетичної збірки Оксани Дяків «Гармонія протилежності» увійшли вірші глибокого філософського змісту, які змушують замислитися про майбутнє, пережити сьогодення, повернутися в минуле. Орієнтація авторки на життєву конкретику за постійних філософських узагальнень, своєрідного художнього трактування зумовлює і відповідну стильову колористику. Вчитуючись у вірші, читач відчуває, уявляє, відтворює образи,  створені поетесою, співпереживає…

Надзвичайне відчуття естетичної міри дозволяє викликати свіже враження. Часто поетеса звертається до незнищенних і вічних цінностей народного світосприйняття.. Авторка надзвичайно вимоглива до кожного написаного нею слова. Поезія Оксани Дяків – це постійне відкриття.  Настрої та почуття вона відображає в процесі формування, «пропускаючи» світ крізь себе, «множачи» себе і тим самим примножуючи  світ.

ЇЇ вірші – віддзеркалення внутрішнього світу, стану душі.

ScanImage007Дяків, О. Спектральність слів: поезії/ О. Дяків. — Чернівці: ДрукАрт, 2013. — 72с.

Друга поетична збірка Оксани Дяків «Спектральність слів» є логічним продовженням попередньої книжки «Гармонія протилежності», яка вийшла в світ у 2012 році, та складає з нею своєрідний поетичний дует-двокнижжя.

Світ поетичних образів, особлива гра слів та філософських рішень у віршах О. Дяків пульсує так зримо, що здається, немов на очах читача народжується духовний світ, миготять події життя з празниковим світлом і тінями буденності. Авторку хвилює й соціальна тематика, народжена реаліями, фактами теперішнього часу.

Значна частина віршів збірки – це наче сповідь поетеси, якийсь незабутній епізод із її життя. Крізь поетичні рядки можна спробувати дізнатись про стан душі в момент творчого натхнення та знайти той вірш, який заграє і відгукнеться в серці читача.

Вражає й тішить незмінна доброзичливість авторки та її щира подільчивість високими почуттями, роздумами та оціночними судженнями з тими, хто перегорне сторінки збірки «Спектральність слів», а також вдумливий погляд Оксани Дяків на непросте наше сьогодення й непроминущі цінності української історії та культури.

ScanImage006Дяків, О. Вікно думок: проза і поезія/ О. Дяків. — Чернівці: ДрукАрт, 2013. — 80с.

У третій прозово-поетичній збірці Оксани Дяків «Вікно думок», яка скомпонована з художньо-журналістським смаком, однією з центральних тем обрано проблему заробітчанства – четвертої хвилі української еміграції. Її поєднано з розповідями, які мають реальне підґрунтя, про людські долі, переважно жіночі, на складних життєвих перехрестях.

У поетичному розділі книжки зібрані вірші, присвячені видатним постатям української культури, рідному краю, внутрішнім розмірковуванням і переживанням авторки, яка творить власний поетичний світ щиро, відверто та оригінально. Кожна поезія розділу випромінює своє світло: то яскравий спалах, то сумовитий, інколи аж тривожний відблиск, а все це в сукупності й творить дивосвіт, якусь навіть калейдоскопічність спонтанних порухів душі. Це роздуми про наше буття, призначення людини у цьому світі, вагомість її слова і діла…

ScanImage004Дяків, О. Душа тисячоліть шукає себе в слові: публіцистика/О. Дяків.- Чернівці: ДрукАрт, 2014. — 84с.

У четвертій літературно – публіцистичній книжці «Душа тисячоліть шукає себе в слові» представлені тематичні скомпоновані і журналістські доробки Оксани Дяків, присвячені проблемам формування громадянського суспільства, національної школи, розвою рідної мови, українському красному письменству, художньому мистецтву та архітектурі, впливу творчих особистостей як виразників суспільних процесів на соціокультурний простір України та Наддністров’я, зокрема таких як: Марія Матіос, Ірина Вільде, Емма Андієвська, а також Василь Дрозд, Євген Безкоровайний, Анатолій Сорочук, Володимир Бринь та інших.

ScanImage005Дяків, О. Терпке вино, як помаранча осені: лірика/О. Дяків. — Хмельницький: Лілія, 2015. — 52с.

До п’ятої поетичної збірки Оксани Дяків «Терпке вино, як помаранча осені» увійшла інтимна лірика. Вірші присвячені вічним людським цінностям, різноликості любові як першооснови життя, сім’ї, родинного благополуччя, а також змалюванню неповторної краси української природи, крізь яку відбувається пізнання власної душі, філософського переосмислення долі на різних її етапах.

У поезіях авторки світ сприймається в контрастній кольоровій гамі: радісні й світлі почуття перемежовуються з мотивами суму, розчарування та глибоких душевних борінь, бо, звісно, журба зі щастям в обіймах – це образ самого життя. Водночас природа, віра, надія та любов залишаються надійним підґрунтям для всеосяжних і гармонійних світів краси і Правди.

ScanImage010Дяків, О. Нескорені серця: лірика/О. Дяків. — Хмельницький: Лілія, 2015. — 100с.

«Нескорені серця» — шоста збірка Оксани Дяків, яка виходить у світ у надзвичайно складний історичний період становлення нашої держави, коли українська Революція Гідності стала символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі, а на Сході України точиться неоголошена війна. Саме цій животрепетній темі сучасної боротьби українського народу за волю і державність, її історичним віхам та знаковим постатям присвячений перший розділ книжки «Єднання час – від серця і до серця», вірші якого покликані підтримати патріотичний дух нашого народу, вписати поетичним словом на скрижалі літопису подвиг наших Героїв,  які жертвуючи найдорожчим – життям і здоров’ям – протистоять підступному і цинічному ворогові.

Провідними мотивами збірки  є теми України, патріотизму, глибока і вічна  філософія єднання людини зі своєю землею та народом, що також відображено у другому промовистому розділі книжки «Зоря людського духу й долі». Авторка підкреслює, що зв’язок  зі своєю Вітчизною є одним із головних чинників внутрішньої гармонії людини, національної само ідентифікації.

Літераторка змальовує Україну, рідне Наддністров’я  як вічний і нетлінний образ, що всотав українське слово і пісню, красу національних святинь, традицій, обрядів. Причому образ Батьківщини у збірці поступово розростається: від містечка Заліщики, серце якого «б’ється неспокійно», «срібного Дністра» , «магічного Наддністров’я», «коштовного краю», яким пишається авторка, — до всього повнокровного українського світу…

Screenshot_1Дяків, О. Проростає вселенська любов / О. Дяків.– Тернопіль : Терно-граф, 2016.– 127 с.

У видавництві «Терно-граф» (м.Тернопіль) побачила світ сьома поетична збірка Оксани Дяків «Проростає вселенська любов».

Це збірка щирої, відвертої та глибокої поезії, в якій віртуальним перевеслом майстерно поєднано все, з чим і як ми, українці, живемо останні роки: разючі зміни, тривожна пам’ять, невгамовний біль війни, страждання, гіркі втрати, але разом із тим – філософія самопізнання, самоідентифікації, а також всепоглинаюча вселенська любов, що проростає живодайним світом крізь наші душі, зігріває вірою і надією на благословенне Господом майбуття…

Коли слово — зброя

 

ScanImage002Антологія сучасної новелістики та лірики України.- Канів: Склянка Часу, 2015.- 520 с.

Антологія сучасної новелістики та лірики України була задумана ще 2003 року.

Увазі читача запропоновано твори сучасних письменників із різних  регіонів України, і Заліщицької поетеси Оксани Дяків.

 

ScanImage008Воїнам Світла: колективний подарунковий збірник поезій.- Мукачево, 2015.- 256 с.

«Воїнам Світла» — зимовий подарунковий збірник поезій від сотні сучасних українських поетів для героїв, захисників Вітчизни, які Новорічні та Різдвяні свята зими 2014 -2015 рр. проводять не в родинному колі, як зазвичай, а в зоні військових дій на сході України, захищаючи її від внутрішніх та зовнішніх ворогів.

Патріотична, пейзажна лірика, вічна тема кохання, людських стосунків – широка тематика представлених у збірнику творів. А ще – в рядках і між ними – тепло сердець, що співпереживають, позитивний енергетичний посил від творчої когорти.

До збірника увійшла поезія авторів із Тернопільщини. Це – Леся Любарська з Борщова, Любов Печінка (Патара Бачія) з Теребовлі, Наталія Лопушняк (Хаммоуда), яка родом із с. Кошилівці Заліщицького району, але зараз живе в Тунісі, Тарас Коковський, Володимир Сірий, Юлія Фінковська,  а також  поезії Оксани Дяків (Заліщики).

Вірш літератора, авторки п’яти збірок, редактора Заліщицької районної газети «Колос» Оксани Дяків «Хай ангели захистять!», поміщений в книжці «Воїнам світла»  став піснею.

ScanImage003Поетична топоніміка. Поезія та проза про міста і села України: альманах/ редактор-упорядник Любов Сердунич.- Хмельницький:ФОП Цюпак., 2015.- 228 с.

До збірника увійшли художні твори про села, селища і міста України. У власних художніх творах і краєзнавчих доповненнях творчі люди розкривають сторінки історії українських сіл і міст. Видання багате фактичним матеріалом, цікавими гіпотезами, насичене власними враженнями авторів. Охоплено різні сфери життя населених пунктів у різні часи минувшини з погляду історії, літератури, географії, ономастики, фольклору…

Цікаву місцину Заліщики в Тернопільській області змальовує член НСЖУ Оксана Дяків на сторінках 38-42.

Видання стане в нагоді шанувальникам історії, учителям і школярам, студентам і працівникам культури, журналістам та дослідникам і всім, хто цікавиться історією рідно краю й України.

ScanImage001Скіфія 2015. Літо:альманах.- Канів: Склянка Часу, 2015.- 300с.

Міжнародний літературно – художній журнал, який видає книги найкращих авторів, тексти яких надруковані на сторінках журналу.

Твір Оксани Дяків «Усмішка долі по-німецьки» поміщено на 58 сторінці.

 

 

page_55Покоління: поезії / О. І. Дяків. — Тернопіль: Терно- граф, 2017. — 108 с.

У восьмій збірці «Покоління» поетеси Оксани Дяків зібрано різножанрові ліричні твори, яким характер­ні щирість, чутливість, емоційність, драматизм і напру­га. Своїми віршами авторка намагається достукатись до серця кожного, уберегти від невдач і розчарувань у склад­них мереживах життя.

 

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.