Книги про героїчне сьогодення

vasil_baziv__armageddon_na_majdani

Базів, В. Армагедон на Майдані / В. Базів. – К.: Український пріоритет, 2014. – 160 с.

  Це видання, присвячене славній пам’яті Юрія Вербицького та всіх героїв, полеглих за Україну  в 2014 році.
Подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50- мільйонного людського згромадження в центрі Європи.
Водночас всенародний Бунт  Гідності став прологом до визвольної війни – у супрязі з усім прогресивним світом – древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами  московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

imagesГуменюк, Б. Блокпост: Вірші. Новели. Публіцистика / Б. гуменюк. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 336 с.

  У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки – пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.
Спершу були пости  у «Фейсбуці» про події  і людей на Майдані. Про світоглядно заряджених борців і затятих відчайдухів, завдяки яким Майдан вистояв. Про країну, її героїв, зрадників і ворогів. Про цинізм і жалюгідність політиків. Про дні і ночі у вогні й диму на межі життя і смерті. Про побратимів і розпачливі втрати, з яких почалася Небесна сотня. Про жагу помсти, навіть розправи над тими, хто вимучив люд і все це спричинив.
«Для мене все це написане в ті дні – больові реакції на болючі події», — так писав Борис Гуменюк.
«Блокпост» – про теперішність України, якою живе Борис Гуменюк: «Якщо оглянутися на пройдене і пережите, на все, що відбувалося з нами в останні два роки, це нагадуватиме історію боротьби із хворобою. Незважаючи на невтішні діагнози та зловтішні прогнози недругів, українці не погодилися вмирати, вони знаходили сили, щоб подолати смертельну недугу»
Країна стала блокпостом і зруйнувала зажерливий намір ворога. У ній знайшлися чоловіки, які знали, що без їхніх учинків країна впаде. Завдяки їм вона вистояла; «Я жив і горів разом зі своєю країною».
Про таке бачення країни ця книжка віршів, новел і публіцистики. Про автора вона теж каже.

kaminnya_maydanu_2Димид, Михайло, Димид Климентія. Каміння Майдану/ Михайло Димид, Климентія Димид. – Львів: «Свічадо»,Український католицький університет, 2014. – 277 с.

  Є час розкидати каміння і час його збирати. Альбом «Каміння Майдану» — спроба отця Михайла Димида і його доньки Климентії, активних учасників Революції, зібрати, позначені впродовж тривання Майдану, каміння. Кожна сповідь, Свята Літургія, розмова вчинок, споглядання, кожен розпач і заклик — це камінь, з якого побудована книжка. У ній зібрані фотографії, пости Климентії Димид у соціальних мережах періоду Революції Гідності та проповіді її батька, отця Михайла Димида, який сповідав, причащав, відправляв Богослужіння і щиро молився разом з усіма на Майдані.
Автори цієї книжки — батько і донька, представники двох поколінь, яких об’єднала Революція Гідності. Альбом «Каміння Майдану» — це погляд у минуле, який має стати початком Майбутнього, Майбутнього шляхетного, сильного, мирного.

6251392c4d1f32fd0f3822ed3462de60Матіос Марія. Приватний щоденник. Майдан. Війна… / Марія Матіос. — Львів : ЛА «Піраміда», 2015. — 356 с.

   «Приватний щоденник», мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця «загартовує правдою» про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан… змінила війна…
А ще – свої історії «про конкретні битви за життя дуже конкретних людей». У час, «коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя», Марія Матіос розпочинає «особисту війну і боротьбу» за «кожну конкретну людину» – боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Беркута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розбомблених містечках та селах Донбасу – вона захоплюється Її мужністю, благородством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії Вона просто тримає свою Націю за руки, втирає Їй сльози, «передаючи своє тепло і співчуття…».

nebesna-421-x-600Небесна сотня / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін..; упоряд.: О. Трибушна, І. Соломко; передмови Патріарха Філарета, о. Г. Коваленка, о. Святослава; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. – Харків: Фоліо, 2014. – 2006 с.

 Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

%d1%96%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%b9%d1%81%d1%8c%d0%balПоложій, Є. Іловайськ: розповіді про справжніх людей / Є. Положій; худож.- оформлювач В. А. Боднар. – Харків: Фоліо, 2016. – 378 с.

  Роман «Іловайськ» Євгена Положія, українського письменника, журналіста, громадського діяча та головного редактора газети «Панорама», – розповідь про війну без купюр та сантиментів. Текст побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, – вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях – цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком.
Євген Положій писав роман одразу двома мовами: оповіді очевидців автор записував тією мовою, якою говорив респондент, відтак перекладав їх. Отож, книга має дві повноцінні авторські версії: українську та російську.
Незважаючи на документальний стрижень, «Іловайськ» не є результатом журналістських розслідувань та прагненням автора розкрити досі не з’ясовані факти щодо іловайської трагедії. Правда людського життя у романі вища за правду статистики. Його справжня мета – вшанувати загиблих в «Іловайському котлі», подарувати продовження їхнім життям – у слові, в пам’яті, у плині віків.

%d1%8f-%d0%b7-%d0%bd%d0%b5%d0%b1%d0%b5%d1%81Рудневич, Марко. Я з Небесної Сотні: повість / Марко Рудневич. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. –  182 с.

  Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції… Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли…

kniga-probudzhennja-600x800Пробудження. Про Революцію із перших вуст : публіцист. вид. / Руслан Cан-Марино. — К.: Видавнича група KM-БУКС,2016.—200 с.

  Революція Гідності — її причини, особливості розвитку, історичне значення — описується в різних виданнях із різних точок зору. У цій книзі розповідається про роль в ній пересічного українця, який сповідує принципи демократії, справедливості та людяності. Саме такі люди, що були далекими від політики, проте щиро переймалися долею своєї країни, майбутнім її народу, стали основною рушійною силою Революції. Саме вони стояли на Майдані, билися на барикадах, підтримували порядок у містах і селах після втечі президента, брали на себе відповідальність за життя інших людей. Читач із перших вуст дізнається, що люди думали про події, які відбувалися в ті дні, як жили, чим керувалися, приймаючи ті чи інші рішення, заради чого ризикували власним життям.

1nd1uzovsgqСтражний, О. Менталітет Майдану: хроніка подій – свідчення очевидців: нове видання. – К.: Дніпро, 2016. – 192 с.

  У цій книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років.
Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу.
Менталітет Майдану виведено в динаміці і суперечностях – він, як організм, зароджується, дорослішає, усвідомлює себе і, в решті решт діє.    Аналізуючи поведінку учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан, автор робить висновки про те, які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які залишилися «нездіяними». Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати на Україну в майбутньому.

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.