«Зрозумійте мене, не прошу – полюбіть»

МельникМельник Петро Миколайович –поет, редактор, журналіст, член Національної спілки журналістів України.
Народився 7 січня на Різдво Христове 1943 року в с. Угриньківцях.
З 1949 року навчався в семирічній школі Угриньковець, а з 1953-го р. в середній школі Заліщиків, куди переїхали батьки на постійне проживання.
По закінченні школи навчався в профтехучилищі №7 м. Львова, працював майстром ательє мод. Проходив службу у військах протиповітряної оборони, після чого вступив на факультет журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка.
Успішне навчання у «Франковій кузні» не тільки принесло бажаний диплом майстра публіцистичного слова, а й розвинуло юначу любов до карбованого, віршованого. Як наслідок, поряд із репортажами, нарисами, кореспонденціями в районній та обласній пресі Львівщини і Тернопілля все частіше почали друкуватися вірші Петра Мельника.
Працюючи з 1969 року на посаді заступника редактора, а з 1975 року – редактором Заліщицької райгазети «Колос», Петро Мельник видрукував сотні своїх авторських журналістських матеріалів, десятки віршів.
А ще в його творчому доробку – поетичні збірки «Цвітограй полудня» (1994 р.), «Ватра Надвечір”я» (1999 р.), «На черені совісті» (2007 р.), «Бліки вітражів» (2012 р.), художньо- історичний нарис «Від колиски до Вітчизни» (2002 р.), «Мальви і кремінь» (2013 р).
Член Спілки журналістів України Петро Мельник є, так би мовити, хрещеним батьком – упорядником поетичних збірок Івана Стронського, Михайла Вершигори, Ганни Рибцуник, Розалії Мамалиги, Світлани Леськів, рецензентом, а то й літературним співавтором історико – краєзнавчих праць Григорія Барана, Петра Сіреджука.

«Ви щасливий?- питають,
Для чого – я й досі не знаю…
«Щасливий»,- завше кажу
І в цьому, напевне, нічим не грішу.

indexМельник, П. Цвітограй полудня: поезії/ П. Мельник. — Заліщики, 1994. — 95 с.

 

 

 

Якщо дійдуть до вас
Вечори моїх буднів,
Не зупиниться час –
Просто радісно буде,
І теплінь промайне
Ластів’ятком на віть…
Зрозумійте мене,
Не прошу – полюбіть!

Screenshot_2Мельник, П. Ватра надвечір’я: поезія/ П. Мельник. — Заліщики, 2002. — 142 с.

 

Нова збірка поезій Петра Мельника – вагомий крок автора в царині Слова. У ній превалюють мотиви патріотизму, філософські роздуми про життя, інтимна лірика. Не цурається поет і перекладів з інших мов.

 

Світлій пам’яті батьків моїх та 560-літтю
Угриньковець присвячую…

indexМельник, П. Від колиски до Вітчизни: художньо-історичний нарис/ П. Мельник. — Заліщики, 2002. — 59 с
Художньо- історична оповідка про Угриньківці другої половини ХХ віку, людей у них сущих, їх коріння, звичаї, духовність, працю, надбання і втрати.

 

 

Мої літа – то вдячність Богу
І матері уклін земний…
А на розхристаних дорогах
Стоїть господар їх сумний.

indexМельник, П. На черені совісті: поезії/ П. Мельник. – Тернопіль: Рада, 2007. — 138 с.
Нова збірка віршів заліщицького поета позначена не тільки вдячністю землі рідній, а й роздумами про красу її, про складність життя на зламі тисячоліть та потребу кожного залишити на цій землі свій незгладимий і порядний слід. Поет веде довірливу розмову з читачем, де «очі щиро проти віч», і прагне «притулитися до України гарячою грудкою серця».

 

Я – мандрівник. Я подорожній знову-
Від гір карпатських і до Криму, Дону…
Я – Рафаель, хоча не пензлем – словом
На білім аркуші пишу Мадонну.

index Мельник, П. Бліки вітражів: поезія, проза, переклади/ П. Мельник. — Тернопіль: Рада, 2012. — 204 с.
Нова книжка заліщицького поета і журналіста поведе читача не тільки тими стежками, де «березіль блаватами цвіте», де «вдягають клени позолочений багет на калиновий образ рідної Вкраїни», а й покличе навчатись доброти, любові до рідного краю, до Вітчизни, бо зрадить жінка, а «рідний край не зраджує ніколи», бо де б ти не був, а «над усім – зорею Батьківщина». «Козацької слави червона калина» органічно поєднується у поетичній творчості автора із «тризубом у барвах зорі золотої», а в прозі – страхіття голодомору із кумедними подіями сьогодення.

Коли в поезію стежину прокладеш,
На ній ти музику для серця віднайдеш.
Збирай нектар і перли ці повсюди –
Красу життя знаходять в Слові люди.

ScanImage002123Мельник П. Мальви і кремінь: проза/ П. Мельник. – Заліщики: Рада, 2013. — 80с.
Перша прозова книжка заліщицького поета і журналіста покличе багатьох навчатись доброти, любові до рідного краю, до Вітчизни, бо в ній органічно поєднуються страхіття голодомору, трагедії повстанців повоєнної доби, теми моралі з кумедними подіями сьогодення. А описи природи Наддністров’я засвідчать не тільки майстерність автора, а й чарівність, на яку ми не завжди звертаємо увагу за проблемами своїх буднів.
Поетичні мініатюри покличуть читача задуматись над життям.

Ваш коментар буде першим

Коментувати

Ваш email не публікується.